Erzincan
08 Aralık, 2023, Cuma
 • DOLAR
  28.96
 • EURO
  31.26
 • ALTIN
  1890.7
 • BIST
  7978.82
 • BTC
  43509.104$

80 İl'den Ağaçlar Topraklarıyla Geldi, Erzincan’da dikildi

80 İl'den Ağaçlar Topraklarıyla Geldi, Erzincan’da dikildi
Cumhuriyetin 100. yılı etkinlikleri kapsamında bugün 80 ilden gelen toprakla fidanlar Erzincan’da dikimi gerçekleştirildi.

Atatürk Kent Ormanında bugün yoğun bir katılımla Cumhuriyetin 100. yılı etkinlikleri kapsamında 80 ilden gelen Toprak ve fidanlar dikildi.

Programa Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu, Belediye Başkanı Bekir Aksun, 3’ncü Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Cem Kamil Sağcan, Emniyet Müdürü Kenan Kurt, kurum müdürleri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Törende bir konuşma yapan Vali Aydoğdu, “Üsküp, Kosova, Mardin, Şam, Medine, Kerkük, Edirne, Bitlis, Konya, Aksaray, Erzurum, Erzincan. Her birinin başucunda memleketleri yazar Edirne’den Kars’a kadar. Her birinin altında isimsiz bir yiğit yatar, Anadolu’da, vatan topraklarında. Gözünüzde Çanakkale canlandı değil mi? Evet! Çanakkale. Onun için; Ne bir zaferdir, Ne de bir şehir, Bir vatandır Çanakkale. İşte bugün aynı inanç ve ruhla, vatanımızın tüm şehirlerinden getirdiğimiz fidanlar ile yeşil bir vatan kuruyoruz. Hem de Can Erzincan’ın tam yüreğine. 81 ilden gelen fidanlar ile Erzincan’da çok güzel bir etkinlik yapıyoruz. 11 Kasım da Cumhuriyetimizin 100 yılında Erzincan’da ağaç dikme faaliyetimiz devam edecek. Yine geleceğimizi inşa edeceğiz. Yine nefes olacak ağaçlar, yine bu topraklara kök salacaklar Türk’ün yurdu diye haykıracaklar yeşil yapraklarıyla mavi gökyüzüne. Onun için bu etkinliğimiz sıradan bir ağaç dikim etkinliği değildir. Burada derin bir anlam ve mana var. Birlik ve beraberliğimizin aslında vücut bulmuş hali var. Cumhuriyetimizin 100. yılında Türkiye Yüzyılına açılan bir kapıdır burası. Cumhurbaşkanımızın himayelerinde, ülkemizin 2023 noktasında fidan dikimi gerçekleştirilecek 11 Kasım günü, biz iki gün önce 80 ilimizden gelen 80 ilimizin toprakları ile buluşan bu fidanları Türkiye’nin merkezinde kardeşliğin şehrinde Erzincan’da toprakla buluşturacağız. Bu duygu ve düşünceler ile Atatürk Kent Ormanımızı oluşturuyoruz. Ana Vatan, Mavi Vatan, Yeşil Vatan. Biz vatanın her türlüsüne, her rengine sevdalıyız. Yeter ki üzerinde ay yıldızlı al bayrağımız dalgalansın. Bu vesileyle, Türkiye’nin her ilinden bize fidan göndererek destek olanlara, Orman Bölge Müdürlüğümüze, Orman Şube Müdürlüğümüze, bize katkı sağlayan Erzincan Belediyesine ve Belediye Başkanı Bekir Aksun beye ve emeği geçen bütün arkadaşlarıma huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Türkiye’nin kalbinin Erzincan’da atmasına katkı sunanlara şükranlarımızı sunuyoruz. İyi ki varlar, Varlıkları daim olsun.” dedi.
Programda daha sonra Türkiye’nin 80 ilinden gelen topraklarla fidanlar dikilerek, şehit isimlerinin levhaları bağlanarak can suları verildi.
Program öğrencilerin açtığı Türk bayrağı önünde toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

Kaynak: Erzincan'ın Sesi

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Facebook Yorum

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!