Erzincan
24 Şubat, 2024, Cumartesi
 • DOLAR
  31.07
 • EURO
  33.67
 • ALTIN
  2032.5
 • BIST
  9374.2
 • BTC
  50952.729$

"Görevimden ayrılmak zorunda kaldım"

"Görevimden ayrılmak zorunda kaldım"
İl Yönetiminden 13 kişinin istifa etmesinin ardından yönetimin düşmesi üzerine İl Başkanlığı görevinden ayrılan Zeynep Erdoğan Sarıca yazılı bir basın açıklaması yaptı     

İl Yönetiminden 13 kişinin istifa etmesinin ardından yönetimin düşmesi üzerine İl Başkanlığı görevinden ayrılan Zeynep Erdoğan Sarıca yazılı bir basın açıklaması yaptı.

Sarıca'nın yaptığı açıklama şöyle;“4 Ekim tarihi itibariyle başlamış olduğum Cumhuriyet Halk Partisi Erzincan İl Başkanlığı görevimden bugün itibariyle ayrılmak zorunda kalıyorum. İstifa etmedim. Buna 1.5 aydır direndim. Yönetim istifa ederek beni il başkanlığı görevimden düşürdüler.” Dedi.

Sarıca açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Önce üyesi, sonra Kılıçdaroğlu Gönüllüleri Erzincan İl Koordinatörü olarak başlayan vazifem, 4 Ekim itibari ile kongrede seçilerek il Başkanlığı görevi ile  devam etti. Öncesinde gerek parti çalışmaları, gerek de genel seçim çalışmalarında Erzincan’ın her bir noktasını ziyaret ettik. Binlerce insan ile kucaklaştık. Kısa süreli İl Başkanlığı görevinde, gerek Genel Merkez toplantılarında, gerek Erzincan’daki etkinliklerde partimizi en iyi şekilde temsil etmeye çalıştık. Kısa süreye ve olumsuz durumlara rağmen bir dakika boş durmadık.

Emekli bir eğitimciyim. Siyasetin ve mücadelenin gönüllüsüyüm. Ekip çalışmasını, gönüllü efor sarf etmeyi, saha çalışmalarını, örgütlü mücadeleyi iyi bilirim. Menfaatçiliği, arka kapı siyasetlerini bilmem. Bu nedenle hatalar yaptıysak affola..

Tüm bu süreçte yanımızda olan parti emekçilerimize, gençlerimize, kadınlarımıza ve her yerde bizi kucaklayan halkımıza bir teşekkürü borç bilirim. İyi ki varsınız. Buradan benimle yol yürüyen herkese sesleniyorum.

Yaşadığımız olumsuzlukları, karşılaştığımız saldırıları, hukuki mercilere taşıyabileceğimiz kişisel saldırıları dahi, “Parti zarar görür” mentalitesi ile sindirdik. Şahsıma yapılan hakaretleri görmezden geldim ve yoluma devam etmeye, sınırları en ileri hatta taşımaya çalıştım. Bir kadın olarak yeni bir mücadeleyi, başka bir örgüt yapısını hayal ettim. Maalesef geldiğimiz noktada bazı duvarların geçilmez olduğunu, hayalini kurduğumuz eşitlikçi günler için henüz erken olduğunu görüyorum.

Parti içindeki mücadeleyi bir savaş alanına çevirip, bize karşı gündelik zaferler aldığını düşünenler için, esas rakiplerimizin koltuklarını henüz kaybetmediğini hatırlatmak isterim. Sadece benim ve yol arkadaşlarımın değişmesi ile sorunların çözüleceğine inanlara, “Halep oradaysa arşın burada” diyorum. Siyaset ve yaşam uzun bir maratondur. Geçici yenilgiler ve zaferler gündelik siyasetin işidir. Gündelik menfaatler ile ancak bir avuç azınlığın mutluluğu söz konusudur.

Bugün olmasa da muhakkak bir gün hayal ettiğimiz günlere kavuşacağız.

Sizleri sevgi ve saygı ile selamlıyorum. Dostlukla kalın. Zeynep Erdoğan Sarıca Erzincan eski il başkanı.”

Kaynak: Erzincan'ın Sesi

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Facebook Yorum

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!