Erzincan
30 Eylül, 2023, Cumartesi
 • DOLAR
  27.38
 • EURO
  29.06
 • ALTIN
  1627.6
 • BIST
  8334.94
 • BTC
  27040.901$

Sarıgül; "Herkes Erzincan'ı Konuşacak dedim, Konuşuyor"

Sarıgül; "Herkes Erzincan'ı Konuşacak dedim, Konuşuyor"
CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül CHP Erzincan İl Başkanlığında düzenlenen basın toplantısında Milletvekili seçildikten bu yana geçen 2 aylık süreyi değerlendirdi.

CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül Milletvekili seçildikten bu yana geçen 2 aylık süreyi değerlendirdi. CHP Erzincan İl Başkanlığında düzenlenen basın toplantısında konuşan Sarıgül açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Can Erzincanlının oylarıyla milletvekili seçileli iki ay oldu. Bu iki ayda ne yaptım? Onu anlatacağım ve Sayın Kılıçdaroğlu’nun Erzincan’ımıza yapacağı ziyarete ilişkin bilgi vereceğim. Adaylığım süresince hep şunları söyledim:

Erzincan’ı TBMM’de en iyi biçimde temsil edeceğim. Meclisin ve ülkemizin dikkatini Erzincan’a çekeceğim. Herkes Erzincan’ı konuşacak. 2 Haziran 2023 tarihinde yemin ederek göreve başladım. TBMM o tarihten sonra aralıklı olarak 14 Temmuz’a kadar çalıştı. Sonra iktidar gruplarının isteğiyle tatile girdi. Tatile girene kadar mecliste 17 birleşim yapıldı. Bu 17 gün içinde 3 tane soru önergesi verdim. TBMM genel kurulunda 3 kez konuştum. TBMM’de 4 kez basın toplantısı düzenledim. Gazete ve TV’lere mülakatlar verdim. Sosyal medyayı yoğun olarak kullandım. Ve tabii ki her yerde her zaman can Erzincan’ı anlattım.

Vergilere ve akaryakıta gelen zamları, TMO’nun buğday alımında yaşanan sorunları, kiraları, barınma sorunu dile getirdim. Toplumsal barış affı, çekte hapis cezası ve ehliyet affını gündeme taşıdım. Can Erzincan’ımın sesini duyurmak, sorunlarını çözmek, hak ettiği yere getirmek için çalıştım. Şimdi herkes elini vicdanına koysun ve şu soruyu sorsun? Erzincan’ı Türkiye’ye ve dünyaya duyurdum mu? duyurmadım mı? Bu seçimlerde Erzincan’da başarılı olduk. Ancak Sayın Kılıçdaroğlu’nu seçtiremedik. Bunun üzüntüsünü yaşıyoruz.

Hukuksuzluğa ve adaletsizliğe karşı çok kuvvetli bir direnç oluşturduk.

Şimdi CHP’yi karıştırarak, bu direnci kırmak istiyorlar ama kıramayacaklar.

Biz Erzincanlıyız, her zorluğa dayanırız ama haksızlığa dayanamayız, vefasızlığa dayanamayız. Onun için genel başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanındayız. Haklıyla -haksız karşı karşıya gelmişse bizim yerimiz haklının yanıdır. Biz sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçimi kazanmak için gereken her şeyi yaptığına inanıyoruz.

Şu anda ve gelecekte Sayın Kılıçdaroğlu’nun yanında olmaya onu şartsız şurtsuz desteklemeye devam edeceğiz. Sayın Kılıçdaroğlu’nu Erzincan’a davet ettik, sağ olsun kırmadılar. 5 Ağustos’ta gelecekler bunun heyecanı ve hazırlığı içindeyiz.

Sayın Kılıçdaroğlu’nun Erzincan’a gelmesi demek, barış demektir, hoşgörü demektir. Sayın Kılıçdaroğlu’nun Erzincan’a gelmesi demek, hak, hukuk, adalet demektir. Sayın Kılıçdaroğlu’nun Erzincan’a gelmesi demek, kartlar yeniden dağılacak, hesaplar yeniden yapılacak demektir. Sayın Kılıçdaroğlu’nun Erzincan’a gelmesi demek, Erzincan’ın, Sivas ve Erzurum arasında kalmaması demektir. Sayın Kılıçdaroğlu’nun Erzincan’a gelmesi demek, tulum peynirinin, Cimin üzümünün Erzincan balının, Kemah tuzunun şahlanması demektir.

Bu ziyaretin ülkemize, Erzincan’ımıza ve CHP’ye yararlı olması için çalışıyoruz.” İfadelerine yer verdi.

Kaynak: Erzincan'ın Sesi

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Facebook Yorum

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!